Уряд Гройсмана виділив додаткові 70 мільйонів райцентрам Закарпаття

Політика  11 липня 2019 року, 12:53 2037

Уряд Гройсмана виділяє близько 3 млрд грн на підтримку малих міст та райцентрів України. Кожна область отримає додаткові десятки мільйонів на важливі соціальні та інфраструктурні об’єкти. Частину цих коштів, 70 млн 646 тис. грн. млн грн, Уряд Гройсмана вже розподілив містам Закарпаття.

Міста районного значення вже у 2019 році отримають 3 млрд грн з Державного фонду регіонального розвитку. А з початку 2020 року усі малі міста матимуть повноваження та ресурси, які є зараз у великих міст та об’єднаних громад. Крім того, з 2020 року розпочнеться окрема урядова програма фінансування місцевих доріг, так званих «тешок», на 10 млрд грн.

Так, фінансування від Уряду отримає Свалявська районна центральна лікарня на капітальний ремонт поліклінічного відділення (1,5 млн. грн) та на капітальний ремонт лікувального корпусу з впровадженням заходів з енергозбереження (9 621,8 млн. грн.), а Великоберезнянська районна лікарня  - на реконструкцію дитячого відділення (669,4 тис. грн.).

Читайте також:  Павло Петренко: Уряд Гройсмана підвищив розмір пенсій

Також буде профінансована реконструкція Тячівської загальноосвітньої школи №2 (9 млн. грн.), а у Воловці з будівлі колишнього кінотеатру «Верховина» та гаражів, що знаходяться поруч, має постати спортивний комплекс «Верховина». На це уряд планує виділити 4,3 млн. грн.  Виділять кошти і на реконструкцію мережі водопостачання та каналізації по вул. Шевченка в Рахові (9,4 млн. грн.)

Не залишать увагою і закарпатські дороги. Будуть профінансовані ремонти доріг місцевого значення Довге-Іршава  (4 млн. грн.), Рахів—Богдан—Луги (6 млн. грн.), а також Нижні Ворота — Воловець — Міжгір’я (17, 5 млн. грн.), що так зачекалися закарпатці. Також буде виділено 8,5 млн. грн. на відновлення мосту через р. Свалявка  у Сваляві після нищівного паводку. Загалом, найближчим часом міста нашої області отримають фінансування і для інших соціально-важливих проектів.

Як заявив прем’єр-міністр та лідер партії «Українська стратегія Гройсмана» Володимир Гройсман, до 1 січня 2021 року потрібно, аби районні центри і міста районного значення отримали статус об’єднаних територіальних громад і отримали всі ті можливості і ресурси для розвитку, які вже мають завдяки децентралізації закарпатські міста і об’єднані територіальні громади – у нашому краї їх 7.

«Це дасть їм можливість до процесу остаточного об’єднання почати вирішувати проблеми людей, почати будувати дороги, почати ремонтувати садочки і школи», - сказав Глава Уряду. Варто зазначити,  що продовження таких програм децентралізації в цілому критично залежить від того, чи буде новий уряд так само підтримувати громади, як уряд Гройсмана. Тобто все залежить від результатів виборів, які відбудуться 21 липня.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0