Уряд наповнює децентралізацію конкретним змістом: триває передача земель за межами населених пунктів об’єднаним громадам Закарпаття
Люди і земля є найважливішим ресурсом для розвитку громад. Однак донедавна громади розпоряджалися лише тією землею, що є в межах забудови їх населених пунктів. Землею за їх межами розпоряджалася держава. Громади не завжди знали, хто поруч з ними орендує землю і чи платить податки. Таким чином вони втрачали чималі кошти, які могли спрямовувати на розвиток своїх територій.
ВІДЕО ДНЯСитуацію кардинально змінила децентралізація, ініційована Володимиром Гройсманом. У свій час в парламенті так і не підтримали урядовий законопроект, який би внормував питання передачі земель за межами населених пунктів у комунальну власність спроможних громад. Тоді Уряд Володимира Гройсмана знайшов оптимальне юридичне рішення в межах діючого законодавства щодо передачі земель об’єднаним громадам. Результат – вже 2018 році 647 об’єднаних громад отримали у комунальну власність 1,45 млн га земель.
«Уряд наповнює децентралізацію конкретним змістом. Хто і які б перепони не чинив, ми зробили все для того, щоб спроможні громади набули право володіти землями, наповнювати бюджет, прозоро і раціонально використовувати ці землі. Це той ресурс, який приведе в громади бізнес, інвесторів, нові робочі місця», – сказав Глава Уряду.
РекламаУ цьому році процес передачі земель громадам продовжується. Адже формування нових об’єднаних громад продовжується. Сьогодні 108 громад чотирьох областей України отримали сертифікати на користування земельними ділянками поза межами населених пунктів. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман привітав громади з цією подією і закликав їх максимально прозоро, ефективно і з користю для людей використовувати переданий ресурс.
РекламаТак, минулоріч об’єднаних громад Закарпатської області отримали у комунальну власність 1665 га земель сільськогосподарського призначення. З утворенням в області нових об’єднаних громад Уряд готовий і їм передати землі за межами населених пунктів у комунальну власність.