Місцеві вибори на Закарпатті 2015: потреба змін

Лунченко Валерій 19 червня 2015 року 10:01 2863

Восени цього року, згідно чинного законодавства, мають відбутись чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, на які громадяни чекають вже більше року.

Після Революції Гідності «перезавантажилася» Верховна Рада України, було переобрано Президента України, дійшов час змін і до місцевого самоврядування.

На Закарпатті, як і по всій території України, в місцевих радах в більшості перебувають представники колишньої влади, або ті, хто її активно підтримував. Тому одним з першочергових завдань є оновлення місцевих рад.

Для більш якісної зміни їх складу необхідно комплексно удосконалити чинний Закон “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, привести його у відповідність до положень Коаліційної угоди, врахувавши міжнародні рекомендації з цих питань.

На цей час в Раді зареєстровано 4 відповідні альтернативні законопроекти, але тільки один відповідає вимогам і Майдану, і Європейського Союзу, і положенням Коаліційної угоди.

Щоб отримати якісний новий склад місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, необхідно дотримуватись наступного:

-  проводити місцеві вибори згідно з вимогами Конституції України та з урахуванням особливостей децентралізації місцевого самоврядування;

- змінити систему місцевих виборів з метою забезпечення справедливого представництва виборців у місцевих радах, зберегти мажоритарну систему на рівні сільських та селищних рад та запровадити пропорційну виборчу систему з відкритими списками при проведенні місцевих виборів на інших рівнях;

- запровадити вибори міських голів великих міст у два тури, якщо перший не виявив абсолютної більшості;

- активізувати внутрішньопартійну конкуренцію на місцевих виборах, створити належні умови для ротації політичних еліт на місцевому рівні, розбудови місцевих організацій партій;

- підвищити прозорість фінансування передвиборної агітації, зменшити рівень витрат місцевих організацій партій та кандидатів на виборах на здійснення передвиборної агітації, зокрема – шляхом встановлення обмежень на розміщення політичної реклами, які використовуються у більшості країн Західної Європи (Великобританія, Швеція, Франція тощо).

Окрім законодавчих змін для оновлення органів місцевого самоврядування також необхідне свідоме ставлення кожного виборця до використання свого голосу по совісті, а не через спокусу підкупу та посилений тиск адміністративного ресурсу. Також потрібне забезпечення відповідними органами профілактики недопущення порушень щодо законності, чесності та прозорості виборчого процесу.

Оновлення місцевого самоврядування на новій нормативній базі з врахуванням вищеперелічених змін є нагальною потребою, адже якщо не зробити цього вчасно, то країна гальмуватиметься і є загроза поверненню злочинного режиму.

Редакція сайту не змінює і не редагує авторський текст, процитований на сторінках інтернет-видання «PMG.ua», і не несе відповідальність за висловлені в ньому думки.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter