Народній улюблениці – 75 років
Понад десять тисяч виходів у світ, мільйони примірників газети та головне – десятки, а то й сотні тисяч людей героїв публікацій – це лише невеличка частина історії нашого видання.
ВІДЕО ДНЯ7 грудня виповниться 75 років із дня виходу у світ першого номера газети «Прапор перемоги», правонаступницею якої стала сучасна «Панорама». Цю подію ми тримали в голові та готувались до неї понад рік. Здавалося, ніщо не зможе зіпсувати свято, адже дата, погодьтесь, надзвичайно вагома. Але не так сталося як гадалося.
За кілька місяців до ювілею в панорамівській родині сталась непоправна втрата, несподівано рано з життя пішов ідейний натхненник видання – шеф-редактор газети, мій батько Василь Гарагонич. Саме з його постаттю останні двадцять років асоціювався народний тижневик. Тато був не просто локомотивом редакції, він жив «Панорамою». В численних планах Василя Васильовича була й ідея випуску книги до ювілею видання. Його раптовий відхід став болючою раною, яка ще не скоро загоїться. Але попри все, життя триває і впевнений, що головне, чого прагнув батько, аби газета, якій він віддав третину свого життя, і далі існувала та розвивалась.
РекламаСаме тато з дідусем своїм прикладом привили мені любов до журналістики та газетної справи. Як вчора, пригадую лютий 2010 року і пропозицію батька зайнятись розвитком медіа. І уявити собі не міг, що ця складна, але захоплююча подорож журналістською стежиною приведе мене так далеко.
У грудні того ж року після надзвичайно емоційного святкування ювілею ввечері усю бурю емоцій всередині переніс на слова. На одному з місцевих інтернет-ресурсів опублікував допис з промовистим заголовком «Моя перша газета». Шквал критики, який посипався в адресу видання хоч і був неочікуваним, та, на мою думку, не заслуженим, але зіграв свою вагому роль. Тоді пообіцяв собі і родині, що зроблю усе, аби «Панорама» стала кращою. Не хотілося б довго розписувати усі наші здобутки за цей час, тим більше наші віддані читачі бачили усі зміни на свої очі.
РекламаЗ розвитком суспільства та поширенням мережі інтернет багато так званих «експертів» обіцяли, що газети зникнуть ще у 2015-2018 роках. Пропри це на дворі добігає кінця 2020 рік і друкована преса досі існує. Щоправда, з кожним роком ситуація все ускладнюється. Здавалося б святкування ювілею тижневика – не той час, коли варто говорити про болючі питання. Але, користуючись нагодою, не можу оминути тих проблем, якими живуть друковані медіа сьогодні. Всесвітня пандемія коронавірусу практично добила ринок реклами і тим самим нанесла чимало шкоди пресі. Для багатьох газет 2020 стане останнім роком існування. І це ми змушені прийняти як майже доконаний факт. Ви спитаєте, як буде з «Панорамою»? У заголовку цієї статті недарма вжив вираз «народна улюблениця». Наші читачі – це ті люди, які читають і передплачують тижневик не перше десятиліття, за що їм величезна честь і хвала. Загалом же «Панорама» – це не просто якийсь медійний бренд, це справжня родина, яка поруч завжди. Усі наші злети та падіння, здобутки та втрати ми розділяємо з Тобою, любий читачу. Дозволю собі узагальнити головне досягнення панорамівців за останні 75 років. Це не якісь нагороди, відзнаки, а справжня народна любов до тижневика.
Відчуваючи цю підтримку людей, ми просто не маємо морального права говорити про припинення існування. У цей нелегкий час ми більше, аніж зазвичай, потребуємо Вашої підтримки. Найвагоміша допомога нам – це передплата тижневика на наступний рік. Підпишіть улюблений тижневик не лише для себе, але й своїх рідних та друзів. Тим самим зробите неоціненний вклад у розвиток улюбленого видання.
А тим часом ми перегортаємо чергову сторінку найстарішого україномовного тижневика Закарпаття. Наш нинішній девіз чимось співзвучний зі словами пісні гурту «Mad Heads» і звучить так «…допоки сонце сяє, поки вода тече – надія є…» Давайте ж разом з надією дивитися у майбутнє.