Як Мукачево «впевнено йде» європейським шляхом…

Слохіняк Андрій 23 червня 2015 року 12:41 1062

Зізнаюсь чесно, ці рядки просились після річниці Майдану. Однак почекав. Думав, зима, війна, економіка розставить усе на свої місця. Та ні! Ментальність у нас така,  що ми її не хочемо вбивати.

Ми всюди кажемо, що наша нація – європейська, що наша країна – європейська. І водночас скаржимось, що у світі до нас ставляться, як до третьосортного народу. Так що ж ми не так робимо?

Відповідь я отримав під час звичайної прогулянки вулицями міста. Купи сміття у парках, скверах… Та що тут говорити, якщо біля головної туристичної візитівки, символу Мукачева, його альфи і омеги – замку «Паланок» –  кілограми сміття!

Вражає інколи й той факт, що деякі «сміттєві олені» викидають використане не в баки, а біля них. Чисто «європейська» культура! І ніяке «AVE» тут не допоможе.

Тепер вже і проситься відповідь на запитання, яке поставив на початку блогу. Вона є банальною, звичайною, яку, мабуть, так і не почують згадані мною «сміттєві олені»: усі зміни починаються з нас, з нашого мислення, з наших маленьких дій, маленьких кроків. Ми звикли в усіх негараздах звинувачувати Росію, однак жодних контраргументів не даємо. Європейські туристи інколи вражаються «охайністю» наших вулиць, зокрема, й тієї, що веде до Замку.

Тому постійно прибираймо власні приміщення та прилеглі до них території, не викидаймо сміття будь-де. Почнімо маленькими кроками змінювати себе! Не будьмо свинями!

P.S. Я розумію, що деякі коментатори під цим постом напишуть, що «чому ти пишеш, а нічого не робиш?», або «чому нема різних акцій чи суботників?». Тому і напишу, що хочу об’єднати небайдужих людей, які не переслідують  жодних політичних амбіцій, люблять своє місто і наш багатий дуже гарною природою край, і разом прибрати наше місто, і привчати цьому містян, аби і вони змінили себе. Далі буде…

Редакція сайту не змінює і не редагує авторський текст, процитований на сторінках інтернет-видання «PMG.ua», і не несе відповідальність за висловлені в ньому думки.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter