Як підготуватися до веломарафону?
Багатьом відомо, що марафонська дистанція для бігунів складає 42 кілометри.
А як щодо веломарафону? Яку відстань потрібно проїхати на велосипеді, щоб вона вважалася марафонською дистанцією? Згідно з визначенням Audax Club Parisien (Французька асоціація велотуризму), мінімальна довжина веломарафону складає 200 кілометрів, а максимальна — 1400. Регламентується і час, за який необхідно здолати ту або іншу дистанцію.
ВІДЕО ДНЯПідготовка
Для того, щоб націлитися на таку дистанцію потрібно впевнено почувати себе на велосипедному кріслі. В спортсменів із досвідом є свої правила підготовки до заїздів на таку відстань. У цій статті ми розглянемо ключові моменти, на які варто звернути увагу, якщо ви вирішили взяти участь у велосипедному марафоні.
Найголовнішим фактором є вибір правильного темпу. Рівномірний розподіл навантаження дозволить вам подолати всю дистанцію швидко та впевнено. Якщо ж ви почнете їхати стрімголов на старті, то перед фінішем вам просто забракне сил та енергії. Тому вам потрібно зосередитись та підтримувати постійний темп не менше 30 км/год. Можливо, спочатку вам здаватиметься, що ви їдете повільно, однак через кілька десятків кілометрів ви скажете собі «дякую».
РекламаВеломарафон це постійна витрата енергії та спалювання величезної кількості калорій. Тому перед поїздкою споживайте їжу багату на вуглеводи. Поповнюйте свої запаси глікогену — їжте багато цільнозернових продуктів та фруктів. Також не забувайте і про воду. Візьміть з собою у дорогу достатню кількість води, яка буде в легкодоступному місці. Краще робити зупинки через рівні проміжки часу і споживати по кілька ковтків води.
Обладнання
Оберіть зручний велокостюм для поїздки. Він має бути доволі комфортним та захищати ваш організм від перегріву. Також одяг повинен відводити зайву вологу, яку вироблятиме організм протягом дистанції. Велокостюм повинен бути вироблений із щільного матеріалу та захищати тіло від дощу та вітру, окрім цього він не має додатково навантажувати вас при їзді. Знайти якісний велокостюм від відомих брендів ви можете за посиланням: https://sportano.ua/brendi/rogelli.
РекламаВідпочинок під час тренування
Не забувайте робити регулярні привали для того, щоб відпочити та відновити сили. Місце для привалу має бути у двадцяти-п’ятдесяти метрах від дороги, бажано, щоб воно було в тіні під гіллям дерев. Якщо ви зупиняєтесь в населеному пункті, то варто знайти таке місце, де вас ніхто не буде турбувати.
Рекомендується організовувати привал на 5-15 хвилин через кожну годину їзди. Обов’язково під час привалу порозминайте шию, плечі, руки та поперек. Після цього перекусіть та посидьте, розслабивши м’язи ніг.
Про що ще варто пам’ятати?
Задля того, щоб ваша поїздка була безпечна та комфортна при собі потрібно мати наступні речі:
Реклама- Аптечка (бинт, пластир, знеболювальні засоби, антисептик, особисті медикаменти);
- Мобільний телефон;
- Ремонтний набір для заклеювання камер та набір ключів до велосипеда;
- Велоокуляри з лінзами;
- Детальну карту місцевості або GPS-навігатор;
- Змінний одяг;
- Фотоапарат чи музичну колонку за бажанням.
Перед самою поїздкою обов’язково перевірте ваш велосипед. Змастіть ланцюг та гальма, перевірте кріплення та коробку передач. Відрегулюйте висоту сидіння, підкачайте колеса. Обов’язково візьміть із собою зо дві запасні велокамери. Якщо ви плануєте їхати в темну пору доби, то не забудьте про ліхтарик та світловідбивачі.
У веломарафоні важлива кожна дрібниця. Тому, чим прискіпливіше ви до нього підготуєтесь, тим більше задоволення ви отримуватимете власне під час поїздки.
Щасливої Вам дороги!
Реклама