Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

В Україні різко здорожчає хліб

В Україні різко здорожчає хліб

На ціни впливає значне здорожчання газу, електроенергії, цукру, олії і пшениці. Найближчим часом ціни на хліб в Україні можуть зрости на 25%. Про це керівник Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко розповів в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна". 

ВІДЕО ДНЯ
Читайте також:
Названо овоч, який невдовзі сильно подорожчає

Він зазначив, що за останній рік ціна природного газу зросла в сім разів, а електроенергії — в два рази. Згідно з розрахунками ВАП, при пікових цінах частка енергоносіїв у собівартості хліба збільшиться від 5-7% до 15-20%. 

Реклама

Як пояснив Юрій Дученко, 90% великих і майже всі малі підприємства для виробництва хліба використовують природний газ, водночас блакитне паливо становить 60% їх енергоспоживання, а електроенергія — 40%. За його словами, ціни на хліб також виростуть через здорожчання цукру і рослинної олії вдвічі, які є ключовими інгредієнтами під час випічки, а також інфляція більше 10% в річному вимірі. Крім того, пшениця за рік подорожчала від 6,05-6,6 тисяч гривень за тонну до 7,7-8,5 тисячі гривень (на 27-29%). 

Зачинення хлібних заводів у країні поки не загрожує, проте штучне стримування цін може призвести до дефіциту одного з найголовніших продуктів. За словами Дученка, Асоціація пекарів уже звернулася до Міністерства аграрної політики та Антимонопольного комітету з вимогою розслідувати різке зростання цін на хліб.

Реклама

Нагадаємо, що ціна на каву може відчутно змінитись: в чому причина.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно