"Говерла": камо грядеши?
2

Слохіняк Андрій 13 квітня 2016 року 21:45 4329

Чимало як спортивних експертів, так і звичайних людей, стверджують: спорт – це відображення життя в країні. І справді, попри перемоги українських спортсменів на міжнародній арені, український спорт, як то кажуть, дихає на ладан.

Український футбол теж постраждав від економічної кризи. Вітчизняний спорт №1 існував за дуже цікавою схемою: клуби були іграшками для олігархів, які викидували чималі грошові ресурси для того, аби у їхніх клубах грали імениті легіонери та зіркові футболісти. Але коли почалась після Революції Гідності економічна криза, вона зачепила й сильних світу цього, які вже не думають про те, куди розтринькати свої зайві гроші. А клуби, як і вся українська Прем’єр-ліга (окрім “Шахтаря” та “Карпат”), так і не навчились заробляти.

Через це ми маємо вже першу “успішну” історію прощання із запорізьким “Металургом”, який, маючи одну із найкращих в Україні дитячих футбольних шкіл, достроково покинув національний чемпіонат. Ймовірними наступниками запоріжців можуть стати луцька “Волинь”,  харківський “Металіст” та ужгородська “Говерла”.

Команда з міста над Ужем має чималі “можливості” покинути чемпіонат. Тривожні дзвіночки почались ще у зимовому міжсезонні, коли головний тренер В’ячеслав Грозний не називав місця, де до ігор готувались гравці ужгородського клубу.

Ще одним дзвіночком стали борги перед екс-гравцями клубу: Максимом Фещуком, Миколою Гібалюком та екс-наставником ужгородців, а нині коучем харківського “Металіста” Олександром Севидовим.  Це і є однією з причин, чому “Говерла” не є атестованою на наступний сезон.

Коментатор телеканалів “Футбол 1” та “Футбол 2” Віктор Вацко назвав ужгородську “Говерлу” штучним клубом, у якому грають переважно орендовані гравці. І справді, усім відомо, що нині кольори ужгородців захищають переважно вихованці школи  київського “Динамо”.

Та одна з головних проблем українського футболу спіткала і ужгородську “Говерлу” – це договірняки. Усе почалось з матчу, у якому ужгородці поступились донецькому “Олімпіку” з рахунком 0:2. Варто зауважити, що у соцмережах фанати кепкують з донецького клубу, називаючи його “королем” договірняків. Не хотілось би розписувати про ставки перед цим матчем та про цю гру. Більше про неї розкажуть колеги з програми “Профутбол”.

Та не одним “Олімпіком” завершилась історія. Багатьом здалась дивною і гра в Одесі, де ужгородці зустрічались з місцевим “Чорноморцем”. Тоді ужгородці знову поступились, але з різницею в один м’яч. На перемогу одеситів у конторах було поставлено рекордну суму – 50 тисяч доларів. Більше розповіли у програмі “Великий футбол”, де зацікавились історією про договірняк.

То що далі буде з ужгородським клубом, ніхто не знає. Чи залишиться він в еліті українського футболу, чи ні… Вибір залишається за гравцями та власником клубу – Нестором Шуфричем.

P.S. На завершення щирий спіч В’ячеслава Грозного…

 

2
Редакція сайту не змінює і не редагує авторський текст, процитований на сторінках інтернет-видання «PMG.ua», і не несе відповідальність за висловлені в ньому думки.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter