СТОВ «Агро-Лучки» в тандемі із місцевою владою Великих Лучок демонструє приклад ефективної співпраці
З 2014 року СТОВ «Агро-Лучки» розпочало сільськогосподарську діяльність у складі структури Українського аграрного холдингу. У подальшому це принесло ряд добрих змін для Великолучківської сільської ради.
ВІДЕО ДНЯПлощі, які заростали бур’янами, тепер дають рекордні врожаї. Людям допомогли оформити право власності на розпайовану землю, і вони отримують гідну орендну плату. Щороку підприємство сплачує значні суми податків до місцевого бюджету, надає вагому допомогу для розвитку соціальної сфери.
Факти про село
- Населення Великих Лучок складає 9 350 осіб. Село є найбільшим у області.
- У Великих Лучках працюють дві швейні фірми.
- На території села працює ТОВ «Блу бері», - підприємство, що на 63 гектарах землі вирощує лохину.
- Оскільки Великі Лучки – село велике не тільки за кількістю населення, а й за територією, для зручності людей в районі Нові Лучки щочетверга працює так звана виїзна сільська рада, тобто голова та спеціалісти Великолучківської сільської ради раз на тиждень проводять там прийом громадян.
- У селі налічується 9 храмів, а, загалом, діють 17 релігійних організацій.
- Тут працюють дві школи: І-ІІ ступенів та І-ІІІ ступенів.
Сільська влада та СТОВ «Агро-Лучки», окрім власних, мають спільні завдання, - наприклад, як покращення соціальної інфраструктури села. За роки спільної роботи взаємовідносини пройшли випробування і часом, і справами, а тому розуміння й довіра тільки зміцніли.
Як вважає сільський голова Ярослав Чоп, основна допомога «Агро-Лучок» стосується оформлення землі. Після розпаду колгоспів, коли відбулося розпаювання, багато земель було передано у власність на рівні сертифікатів, і документи на право власності не були виготовлені. Крім того, часті випадки, коли селяни обмінювалися землею, внаслідок чого виникла ще більша плутанина. І вийшло, що саме фахівці СТОВ «Агро-Лучки» взяли на свої плечі вирішення проблеми, що стосується винесення землі в натурі, і змогли навести лад у непростій справі належного оформлення документів на землю. Цей процес, що розпочався п’ять років тому, триває й досі.
РекламаЗа сприяння СТОВ «Агро-Лучки» для адміністративних потреб сільської громади придбали необхідні меблі, комп’ютерну техніку та робочі матеріали.
Керівництво товариства значну увагу приділяє культурному життю населення. Зокрема за фінансової підтримки сільгосппідприємства в минулому році побачила світ книга про життєтворчість уродженця Великих Лучок, письменника Юрія Керекеша, упорядником якої став голова Закарпатського осередку Спілки письменників України Василь Густі. Видання вийшло накладом у 600 примірників.
РекламаКнига про уродженця села, письменника Юрія Керекеша
Підтримали представники «Агро-Лучок» і добру ініціативу з оновлення музею села. Сільська рада профінансувала капітальний ремонт кімнати в приміщенні ЗОШ І-ІІІ ст., а сільгосппідприємство виділило кошти на придбання стендів і стелажів для експонатів. У згаданій школі навчаються 1016 учнів, і їм та й усім місцевим жителям, гостям села буде корисно відвідати музей, познайомитися з історією села, що дозволить пройнятися почуттям гордості за свою маленьку батьківщину.
Під час підготовки музею села
Велику увагу товариство приділяє питанням благоустрою, підтримання чистоти й порядку на території села. Вагому допомогу агропідприємство надало для упорядкування доріг. Неодноразово підвозили щебінь, сипучі матеріали.
Продовжувати перелік добродійств із поміччю «Агро-Лучок» можна довго. Для підприємства це постійна робота, яка для когось непомітно, а для когось відчутно, відбувається щодня.
Реклама