Ці 6 рослин обожнюють золу: пропорції підживлення для кожного

Інформація про те, як підживлювати рослини золою, які культури підходять для цього добрива та як його використовувати конкретно для кожної.
Зола — це органічне добриво, яке покращує якість кислого ґрунту, робить землю більш родючою, підвищує імунітет рослин, завдяки чому вони ефективніше захищаються від шкідників і рідше хворіють. Досвідчені городники не викидають золу просто так, адже знають про її користь.
ВІДЕО ДНЯПроте не всі рослини люблять таке підживлення — дехто від нього страждає. Є 6 рослин, яким ідеально підходить такий метод удобрення. Щоб бути точним і не помилитися, варто використовувати пропорції підживлення, які представлені у цій публікації.
РекламаПідживлення цибулі золою
Деревна зола насичує ґрунт біля цибулі калієм, підвищує стійкість рослин до посухи та перепадів температур. Окрім того, термін зберігання цибулі, насиченої калієм, подовжується. Ви могли помітити, як на листі утворюються жовті плями, пагони закручуються та сохнуть — це через нестачу калію.
Щоб такого не було, використовують настій із золи. Вам потрібно 10 літрів води змішати з 1 склянкою золи. Якщо ви вирощуєте цибулю на перо, то поливати треба через 14 днів після посадки. В інших випадках потрібно три підживлення: через 2 тижні, через місяць після посадки, а також під час формування цибулини.
РекламаПідживлення моркви золою
Зола добре розпушує ґрунт біля моркви та розкислює його. Окрім того, вона насичує моркву калієм, фосфором, марганцем. Щоб урожай був великим, треба підживлювати її двічі на рік.
Перший раз — перед посівом: внести по 200 г золи на 1 квадратний метр під час осіннього перекопування городу. Другий раз — у червні, коли рослина нарощує бадилля: посипати грядки продуктом горіння з розрахунку 1 ст. на 1 квадратний метр кожні 10 днів під полив.
Як підживлювати огірки золою
Зола у даному випадку допомагає огіркам формувати зав’язі та стебла. Добриво використовується на будь-якому етапі вирощування. Вам потрібно нагріти 10 літрів води до 40 градусів і всипати в неї 300 грамів золи. Цієї кількості вистачить для поливу 1 квадратний метр грядок.
РекламаОгірки потрібно поливати під корінь щотижня, попередньо розпушивши ґрунт. Після поливу ґрунт рекомендується замульчувати перегноєм шаром близько 1,5–2 см.
Підживлення капусти золою
Зола не тільки допомагає капусті вкоренитися, а ще й захищає від шкідників уже дорослим рослинам. У цьому випадку підживлення використовується двічі. Перший раз — при перекопуванні городу: золу вносять у пропорції 1–2 ст. на 1 квадратний метр або по жмені в кожну лунку.
Далі потрібно періодично обробляти листя капусти відваром цього продукту. Для його приготування 300 г деревної золи залийте 1 л окропу, суміш варіть близько 30 хвилин. Потім відвар остудіть, процідіть і розведіть у 10 л води. Періодичність обробки залежить від погодних умов: якщо літо сухе — раз на 2–3 тижні, якщо дощове — після кожної зливи.
Як підживлювати часник золою
Завдяки золі часник не буде гнити. Для цього добриво вносять у ґрунт під час осіннього перекопування з розрахунку 2 ст. продукту на 1 квадратний метр. Якщо осіння обробка не проводилася, то навесні, при підготовці ділянки, вносять 1 ст. золи на 1 квадратний метр.
Можлива також обробка настоєм тричі за сезон. Для приготування рідкого добрива 10-літрове відро потрібно на третину заповнити золою, а потім долити гарячу воду до країв. Залишити на 2–3 дні. Перед використанням настій обов’язково процідити.
Підживлення золою кабачків
Інколи на кабачках утворюються плями, які свідчать про нестачу фосфору й калію. У такому випадку зола врятує урожай та покращить показники кислотності ґрунту. Підживлення золою можливе як у сухому вигляді, так і у вигляді настою.
Під час посадки в кожну лунку можна внести 2 ст. л. золи. Удобрювати можна і дорослу рослину — навколо кожного куща робиться лунка, у яку вноситься добриво з розрахунку 1 кг на одну рослину. Також можна приготувати настій: 10 літрів води та 2 склянки золи.
РекламаНагадуємо про спосіб підживлення дріжджами та для яких рослин підходить добриво.