Які 3 кімнатні рослини найкраще очищують повітря в оселі
Дуже важливо, щоб повітря в оселі було свіжим та чистим. Як у цьому допоможуть кімнатні рослини, розповідаємо далі.
Ще раніше вчені виявили, що кімнатні квіти — це не тільки краса. Деякі з них ще гарно очищують повітря від різних токсинів. Звісно, це не означає, що ви поставите певну рослину в домі, і якість повітря суттєво зросте. Квіти можна розцінювати як додатковий засіб очищення.
ВІДЕО ДНЯВідразу наголосимо, ми подаємо тільки ті три рослини, які зростають в Україні. Адже є чимало рослин, які корисні, але в наших широтах не приживаються.
РекламаЗвичайний плющ
Це невибаглива рослина та швидко росте. Її вважають однією з найбільш ефективних у поглинанні вуглекислого газу. Плющ здатний буквально всмоктувати з повітря фекальні мікрочастинки, тому є ідеальним очисником повітря для ванної кімнати та санвузла. Також цьому сприяє те, що плющ може рости за умов низького освітлення.
РекламаА ще ця рослина — ворог цвілі, тому може бути порятунком у вологих приміщеннях.
Сансевієрія
Квітка добре росте та непримхлива до догляду. Вона виділяє фітонциди та дезінфікує повітря. За даними NASA, це одна з найкращих кімнатних рослин для поглинання токсинів, що потрапляють у повітря, включаючи формальдегід, оксид азоту, бензол, ксилол та трихлоретилен.
РекламаДоказом того, що сансевієрія як кімнатна рослина надзвичайно ефективна у поглинанні хімічних сполук з повітря, є те, що її навіть використовують як природний фільтр на космічних станціях.
Алое
Цілющі властивості алое відомі широкому загалу: гель усередині листочків має заживлюючі властивості від опіків, порізів та багатьох інших проблем зі шкірою.
Також алое очищає повітря від формальдегідів та бензолу, що містяться в лаках, фарбах, миючих засобах, матеріалах, з яких виготовляють меблі тощо. Ця домашня рослина поглинає вуглекислий газ і рясно збагачує киснем повітря навколо себе.
Зверніть увагу, що ця рослина не любить прямих сонячних променів, пагони будуть жовтіти.
Правильний догляд за квітами
Щоб кімнатні квіти приносили не лише естетичне задоволення, а й користь, потрібно за ними доглядати. І що головне, кожна рослина має свої особливості.
- Про алое ми вже писали — не потрібно ставити на сонце. Також ця рослина не любить надмірний полив.
- Про сансевієрію відомо, що квітка не любить перезволоження, інакше коріння може згнити.
- А плющ навпаки, буде в’янути, якщо зростатиме в надмірно сухому повітрі. Тому його доцільно рясно обприскувати та поливати. Також любить підживлення 1 раз у два тижні влітку та 1 раз в місяць зимою.